Yasunari Kitaura

Yasunari Kitaura – Aikido skolotājs, 8. dans Aikido Aikikai. Dzimis 1937. gada 25. maijā Tokijā Japānā.

Aikikai Hombu Dojo oficiālais pārstāvis Spānijā, kā arī Kultūras asociācijas Aikikai Spānija dibinātājs un vadītājs. Vada “Ametsuchi” dodzjo Madridē.

Aikido izveidotāja Morihei Ueshiba un viņa dēla Kisshomaru Ueshiba tiešais audzēknis.

Yasunari Kitaura ir Tokijas Waseda universitātes (Waseda University of Tokyo) absolvents, mākslas zinātnieks, Rietumeiropas Renesanses laika mākslas eksperts, zinātņu doktors un pasniedzējs Madrides Komplutences universitātē (Complutense University of Madrid). Daudzu rakstu un grāmatu autors.

1967. gadā Yasunari Kitaura devās uz Madridi, jo bija saņēmis Spānijas Ārlietu ministrijas stipendiju  Eiropas mākslas vēstures izpētei. Tajā pašā gadā viņš demonstrēja Spānijā aikido.

Yasunari Kitaura aikido stilam ir raksturīgas vienkāršas un elegantas kustības. Viņa aikido koncepcijā tiek izmantotas spēcīgas un enerģiskas kustības, kas ļauj dinamiski un harmoniski savienoties ar uzbrucēja enerģijas (ki) plūsmu.

Yasunari Kitaura ir veicis milzīgu ieguldījumu aikido attīstībā un izplatībā ne tikai visā Eiropā (ieskaitot Latviju), bet arī Krievijā un Uzbekistānā.

2008. gadā Yasunari Kitaura saņēma Japānas Ārlietu ministrijas apbalvojumu par viņa devumu Japānas kultūras popularizēšanā ārzemēs.